Dobre wyniki i nowa strategia sprzedaży mieszkań Echo Investment - Echo Investment

English

Informacje dla mediów

03-10-2018 13:04

Dobre wyniki i nowa strategia sprzedaży mieszkań Echo Investment

Echo Investment sprzedało w 3 kwartałach 2018 roku 718 mieszkań, a 396 przekazało klientom. W całym roku Spółka chce zawrzeć umowy przedwstępne na sprzedaż 1 100 lokali i przekazać klientom klucze do 1 000 mieszkań.

Mieszkaniowemu rynkowi pierwotnemu sprzyjają warunki gospodarcze: rosnące pensje, malejące bezrobocie oraz niskie stopy procentowe. Inwestorów zachęca również rentowność najmu, która jest wyższa niż oprocentowanie depozytów bankowych. Między innymi dlatego ceny nowych mieszkań rosną.

- Przystosowaliśmy strategię sprzedaży do aktualnych warunków rynkowych: wysokiego popytu, szybkiej wyprzedaży oferty oraz rosnących cen. Zgodnie z nowym podejściem, w momencie zakończenia projektu około 20% lokali powinno znajdować się jeszcze w ofercie. Nasze doświadczenie pokazuje, że marża na gotowych mieszkaniach jest wyższa, bo klienci mogą je zobaczyć wewnątrz przed transakcją i niemal natychmiast się wprowadzić – wyjaśnia Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

Echo Investment na bieżąco uzupełnia listę rozpoczętych inwestycji. W pierwszych dziewięciu miesiącach roku spółka wprowadziła do oferty nowe projekty w Krakowie, Poznaniu i Warszawie. W najbliższych tygodniach do listy dołączą kolejne inwestycje – również w stolicy, a także w Łodzi i we Wrocławiu. 

- Naszą przewagą konkurencyjną jest fakt, że tworzymy kompleksowe fragmenty miast, w których mieszkańcy mogą wygodnie mieszkać, pracować i miło spędzać czas. Jednocześnie w odpowiedzi na aktualne trendy rynkowe, staramy się też zadbać o wygodę klientów, projektując i wprowadzając nowe funkcjonalności, które odpowiadają na nowe potrzeby i przyzwyczajenia społeczne. Jednym z takich rozwiązań jest serce systemu inteligentnego mieszkania Tahoma, dzięki któremu mieszkańcy będą mogli za pomocą smartfonu kontrolować temperaturę, oświetlenie czy bezpieczeństwo. Zostało ono zaprojektowane specjalnie dla Echo i jest już standardowym elementem każdego naszego mieszkania. W ciągu trzech lat planujemy zaoferować naszym klientom 4,5 tys. inteligentnych mieszkań. To odpowiedź na fakt, że coraz większą ich grupę stanowią osoby tzw. pokolenia millenialsów, zafascynowanych nowymi technologiami, potrzebujących swobody i komfortu oraz ceniących miejski, aktywny trym życia – dodaje Waldemar Olbryk, członek zarządu Echo Investment odpowiedzialny za sektor mieszkaniowy. 

Podobnie jak w 2017 roku, zdecydowana większość tegorocznych przekazań zostanie zrealizowana w drugiej połowie roku. W pierwszych 3 kwartałach Spółka uzyskała pozwolenie na użytkowanie dla krakowskich inwestycji Dom pod Wilgą II i Apartamenty GO, łódzkiego Osiedla Jarzębinowego IV i poznańskich projektów Park Sowińskiego IV oraz osiedle Jaśminowe III. Łącznie to 546 mieszkań. Już wkrótce dział obsługi klienta będzie przekazywać lokale w kolejnych projektach, m.in. w pierwszym budynku Browarów Warszawskich, czy poznańskim Osiedlu Perspektywa I.