Jeden z największych salonów Royal Collection na Śląsku powstanie w Libero - Echo Investment

English

Informacje dla mediów

11-09-2018 09:15

Jeden z największych salonów Royal Collection na Śląsku powstanie w Libero

Znana polska sieć odzieżowa podpisała umowę najmu w najnowocześniejszym kompleksie handlowo-rozrywkowym, którego budowa finiszuje na południu Katowic. Multibrandowy salon Royal Collection zajmie w Libero powierzchnię około 1000 mkw. i będzie jednym z największych oraz najnowocześniejszych w regionie. Kolejna marka na liście najemców przybliża kompleks do pełnego wynajmu jeszcze przed otwarciem, które planowane jest jesienią tego roku.

– Royal Collection będzie bez wątpienia jednym z kluczowych punktów na modowej mapie Libero. Nowy najemca na południe Katowic – część miasta charakteryzującą się najwyższą siłą nabywczą – przyprowadzi marki modowe znane na całym świecie i przyciągnie osoby stawiające na elegancję, klasykę i doskonałe materiały. Salony z logo Royal Collection od lat są synonimem jakości, miejscem adresowanym w pierwszej kolejności do najbardziej wymagających klientów. A tych w Libero nie zabraknie – mówi Karolina Prędota-Krystek, Senior Leasing Manager w Dziale Centrów Handlowych Echo Investment.

Zgodnie ze strategią, jeden z największych multibrandowych domów mody o ugruntowanej reputacji w najbliższym czasie skoncentruje się na umacnianiu swojej pozycji w branży. Fundamentem ambitnych planów rozwojowych mają być nowe lokalizacje w wysokiej klasy obiektach. W przyciąganiu klientów ma pomóc także nowy koncept salonów. Obecnie w całej Polsce pod szyldem Royal Collection działa 12 salonów zlokalizowanych w największych i najbardziej prestiżowych centrach handlowych.

Salony Royal Collection działają na podobnej zasadzie co domy handlowe, gdzie w jednym miejscu na klientów czeka bardzo kompleksowa oferta modowa składająca się z ubrań, akcesoriów i dodatków kilkudziesięciu renomowanych marek. Ale właściciele polskiej modowej sieci stawiają nie tylko na wysokiej jakości odzież, dbają także o profesjonalną i butikową obsługę klientów. W całej Polsce salony Royal Collection cenione są również za elegancki wystrój, jasną i czytelną przestrzeń wspierającą ekspozycję towarów – to obszar, do którego marka od samego początku przywiązuje wagę. Czynnikiem wspierającym są tu niewątpliwie duże i funkcjonalne powierzchnie salonów na jakie zazwyczaj decyduje się Royal Collection.

– Wybór lokalizacji dla nowych salonów od samego początku miał i nadal ma dla nas strategiczne znaczenie. Zawsze celujemy w obiekty, których mocną stroną jest komfort i przemyślana oferta handlowa dopasowana do oczekiwań i potencjału, jaki oferuje lokalny rynek. Libero i południe Katowic gwarantują nam dostęp do klientów z najwyższą siłą nabywczą na Śląsku – podkreśla Andrzej Rosa, założyciel i właściciel marki Royal Collection.

Modową sieć w 1992 roku założył polski przedsiębiorca, Andrzej Rosa. W salonach Royal Collection można znaleźć kolekcje największych światowych producentów, w gronie których znajdują się m.in., Oscar Jacobson, Stenstroms, Trussardi Jeans, Eton, Bugatti, Baldessarini, Colmar i wiele innych. Dodatkowo, na wieszakach i półkach Royal Collection można znaleźć ubrania i akcesoria z kolekcji własnych – m.in. Fraternity, CV Curriculum Vitae, E&Ex, RC Woman, RC Business i RC Weekend. Warto podkreślić, że od są one projektowane i szyte nad Wisłą.

Libero powstaje u zbiegu ulic Kościuszki i Kolejowej, gdzie w godzinach szczytu przejeżdża ponad 15 tys. pojazdów na godzinę. Wraz z postępującym procesem budowy prowadzony jest zaawansowany proces komercjalizacji.

Już 97 proc. powierzchni Libero zostało wynajęte. Wśród najemców Libero znalazły się m.in. takie marki jak: Helios, Fabryka Formy, MkBowling, Centrum Medyczne HOLSAmed, Media Markt, RTV Euro AGD, H&M, Grupa LPP (Reserved, Mohito, Sinsay, Cropp, House), Terranova, New Yorker, Guess, Medicine, Diverse, Carry, Orsay, Feme, Made in G, Greenpoint, Quiosque, Simple, Kubenz, Monnari, Triumph, Calzedonia, Gatta, Marylin, Vistula, Wólczanka, Lancerto, Lavard, Bytom, Giacomo Conti, Silesia Jeans, Lee Wrangler, Big Star, CCC, Eobuwie, Deichmann, Gino Rossi, Wojas, Ryłko, Sizeer, Douglas, Rossmann, Apteka Europejska, Ochnik, Wittchen, SunLoox, Paris Optique, Tous, Pandora, Apart, W.Kruk, YES, Time Trend, Martes Sport, 4F, Puma, Smyk, Świat Zabawek, Empik, Świat Książki, Pepco, Komfort, Homla, Home&You, Flying Tiger, iDream, Sony Centre, Samsung, X-Console, Zebrano Rano, Mihiderka, Papa Diego, Pizza Hut, KFC, McDonalds, North Fish, Bon Apetito, Food&Ball, Sushi Kofuku, Starbucks, So Coffe, Grycan, Lodomania i wiele innych.

 

Od 2016 roku Libero jest sponsorem kobiecej drużyny GKS Katowice.

 

Libero Katowice. New shopping experience.

 

Libero to nowe, ekscytujące miejsce na mapie Katowic – świeże spojrzenie na zakupy, rozrywkę, rekreację i sport. To przyjazna i komfortowa przestrzeń zaprojektowana na wskroś współcześnie, jednak z klasycznym podejściem estetycznym.  Miejsce spotkań, inspiracji, fascynacji i po prostu miło spędzonego czasu.

Ponad 150 sklepów, liczne restauracje, kawiarnie, kinowy multipleks, klub fitness – Libero to jedyne miejsce w regionie z tak bogatą ofertą sportową i rekreacyjną. To również nowocześnie zaaranżowany, miejski plac z amfiteatrem, sezonowym lodowiskiem, miejscami do wypoczynku, gier stacjonarnych i innych aktywności na świeżym powietrzu.

www.galerialibero.pl