Menya Musashi dołącza do Galerii Młociny - Echo Investment

English

Informacje dla mediów

13-07-2018 11:50

Menya Musashi dołącza do Galerii Młociny

Miłośnicy ramenu i kuchni japońskiej już niedługo będą mieli swoje miejsce na stołecznych Bielanach. W Galerii Młociny, warszawskim kompleksie handlowo-rozrywkowym powstającym w sąsiedztwie stacji metra Młociny, otworzy się restauracja znanej na całym świecie sieci Menya Musashi. Galeria Młociny jest już wynajęta w ponad 75-proc.

Nazwana na cześć samuraja Miyamoto Musashiego restauracja debiutowała w 1996 roku w Tokio. Serwująca dania kuchni japońskiej słynie w Japonii i poza granicami z treściwego i wyrazistego ramenu, który w Menya Musashi można zjeść w wersji białej, czerwonej i czarnej.

Właściwie pomyślana strategia doboru najemców w strefie restauracyjnej w Galerii Młociny pozwoli na wypromowanie jej jako modnego miejsca w prawdziwie miejskim stylu. Obecność Menya Musashi na naszej liście najemców istotnie wzmocni ofertę i pozwoli Galerii Młociny skutecznie odróżnić się od konkurencji – komentuje Marcin Kopczyk, Senior Leasing Manager w Dziale Centrów Handlowych Echo Investment

Restauracja o powierzchni prawie 250 mkw., z kameralnym, zewnętrznym ogródkiem, przynależeć będzie do Karuzeli na Bielanach - jednej ze stref tworzących przestrzeń restauracyjno-rozrywkową Galerii Młociny. Architekci Broadway Malyan, autorzy koncepcji, na podstawie której powstanie ta część kompleksu podkreślają, że jasna, przyjazna, wypełniona zielenią i inspirowana tradycją bielańskich pikników Karuzela to propozycja dla osób ceniących celebrowanie chwil z rodziną i przyjaciółmi. Ważnym jej elementem będą placyki zabaw dla dzieci. Podobnie jak pozostałe strefy – Hala Hutnik i bielańskie Dechy – także Karuzela będzie otwarta na ogólnodostępny ogród na dachu. Deweloper projektu, Echo Investment zapowiada, że obsadzony krzewami i drzewami ogród o powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych zaprojektowano tak, żeby przez cały rok mógł gośić wydarzenia kulinarne i kulturalne.

- Menya Musashi podjęła decyzję o uruchomieniu lokalu na warszawskich Bielanach, jako że koncept restauracyjny i oferta marki doskonale wpisują się w nowatorską koncepcję strefy restauracyjnej Galerii Młociny. Jesteśmy przekonani, że takie czynniki jak m.in. bardzo dobra lokalizacja obiektu przy węźle transportowym i stacji metra oraz związany z tym znaczący przepływ potencjalnych klientów, przyczynią się do sukcesu marki Menya Musashi na stołecznym rynku restauracyjnym - informuje Karolina Stankiewicz, Konsultant w Dziale Wynajmu Powierzchni Handlowych i Reprezentacji Najemcy, JLL..

Nowe, wielofunkcyjne centrum Bielan

W przyjaznej, zielonej przestrzeni Galeria Młociny połączy 220 ulubionych sklepów
i punktów usługowych, komfortowe biura, centrum medyczne, miejsca zabaw dla dzieci, klub fitness, restauracje
i kawiarnie, i pierwsze w dzielnicy wielosalowe kino.

Realizowana przez EPP we współpracy z Echo Investment Galeria Młociny to wyjątkowa lokalizacja na mapie północnej Warszawy, gdzie brakuje miejsc, które w przyjazny sposób łączyłyby w sobie funkcje: zakupową, rozrywkowo-rekreacyjną i kulturalną. Po oddaniu do użytku w pierwszym półroczu 2019 r. projekt wzbogaci bielańską przestrzeń publiczną, stanie się ważnym ośrodkiem życia społecznego i – mam nadzieję – jednym
z najchętniej odwiedzanych centrów handlowych w Warszawie
– mówi Marek Gładki, Dyrektor działu Leasing
and Asset Management w spółce EPP, będącej większościowym udziałowcem Galerii Młociny.

Galerię Młociny wyróżnia nowatorskie podejście w projektowaniu miejsc spotkań, rozrywki i gastronomii. Przestrzeń restauracyjna i rozrywkowa – zajmująca cały poziom +2 i połączona z zielonym ogrodem na dachu – została podzielona na różne strefy funkcjonalne. Architekci z renomowanego studia Broadway Malyan przenieśli
na Bielany atmosferę przytulnych knajpek, street-food’u i swobodnego jedzenia na mieście, a także posiłków na świeżym powietrzu, wśród zieleni. To pierwszy tego typu koncept w Polsce.

Galeria powstaje tuż przy węźle Młociny – w jednym z najlepiej skomunikowanych punktów w Warszawie,
z bezpośrednim dostępem do metra, licznych linii tramwajowych i autobusów miejskich, podmiejskich i krajowych, stacji rowerowej oraz parkingu P&R. To najważniejsze miejsce przesiadkowe północnej części miasta
i sąsiednich miejscowości, z którego co roku korzysta ponad 24 mln pasażerów.

Inwestorami Galerii Młociny są spółki EPP (70 proc. udziałów) i Echo Investment (30 proc. udziałów). Pierwsza będzie zarządzać nowo otwartym kompleksem. Druga odpowiada całościowo za proces deweloperski oraz wynajem.