Oficjalne otwarcie biurowca West Gate we Wrocławiu - Echo Investment

English

Informacje dla mediów

10-12-2015 16:52

Oficjalne otwarcie biurowca West Gate we Wrocławiu

10 grudnia br. odbyło się symboliczne otwarcie biurowca West Gate, zamykające trwający od maja okres przeprowadzek i prac wykończeniowych. Nowy obiekt zrealizowany przez Echo Investment oferuje 16 200 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Swoje siedziby ulokowały tutaj trzy firmy reprezentujące zupełnie odmienne branże: Nokia Networks, Deichmann i Enel-Med.

Projekt architektoniczny West Gate powstał w kieleckiej pracowni Arcad. Budynek to zwarta bryła z przeszkloną elewacją, o przekroju litery „L”. Sześciokondygnacyjny obiekt powstał przy ul. Lotniczej w pobliżu Parku Zachodniego i jest pierwszym tak okazałym biurowcem w tej części wrocławskiego śródmieścia.

„West Gate to inwestycja wyjątkowa. Realizację rozpoczęliśmy jesienią 2013 roku, a już pod koniec 2014 roku biurowiec został wynajęty w całości. Uznanie i zainteresowanie najemców to nie jedyny powód do dumy. W lutym br. West Gate otrzymał certyfikat BREEAM Excellent, który w Polsce posiada zaledwie kilkanaście inwestycji biurowych. Co istotne, był to wysoki wynik na poziomie 72,8 proc. To wyróżnienie szczególne, świadczące o tym, że nasz obiekt wyposażony jest w rozwiązania efektywnie wykorzystujące wodę i energię, a zatem przyjazne środowisku. Reasumując, nowa inwestycja Echo Investment SA nie tylko odpowiada najwyższym standardom pracy respektowanym przez globalne korporacje, ale także wymogom stawianym budownictwu i inwestorom przez normy w zakresie ochrony środowiska” - mówi Katarzyna Kubicka, Senior Leasing Manager w Dziale Biur i Hoteli Echo Investment.

Przypomnijmy: biurowiec wyposażony jest w system kontroli dostępu, szybkie i ciche windy, energooszczędną klimatyzację i wentylację, system kontroli wilgotności powietrza, a także przyjazny środowisku system oświetlenia. Wychodząc naprzeciw potrzebom pracowników niezmotoryzowanych, w przyległą do West Gate przestrzeń wkomponowano stojaki rowerowe, a wewnątrz budynku zaprojektowano specjalne szatnie oraz prysznice dla rowerzystów. Ponadto użytkownicy West Gate mają do dyspozycji kantynę i miejsca wypoczynku na świeżym powietrzu.

Wysoki poziom komfortu pracy, energooszczędny profil rozwiązań architektonicznych, uniwersalny charakter przestrzeni biurowej, a także atrakcyjne położenie w centrum Wrocławia – nowa inwestycja Echo Investment to zdecydowanie więcej niż nowoczesny budynek klasy A. Dowodem na to jest lista różnorodnych najemców, pośród których największą powierzchnię zajmuje firma Nokia Networks. Jedno z największych na świecie przedsiębiorstw branży telekomunikacyjnej wybrało West Gate na swój 4 wrocławski oddział ze względu na możliwość budowy w nim najnowocześniejszego w Polsce laboratorium telekomunikacyjnego.

„Nowe biuro o powierzchni 14 000 mkw. stanie się miejscem pracy dla około 1200 specjalistów IT. To najlepszy dowód dynamicznego rozwoju firmy. Wystarczy wspomnieć, że w 2000 roku zespół wrocławskiego oddziału Nokii tworzyło 10 osób. Dziś w stolicy Dolnego Śląska zatrudniamy 2850 specjalistów, którzy każdego dnia pracują nad technologiami usprawniającymi użytkowanie sieci komórkowych oraz mobilnego Internetu. Przekonani o tym, że komfort pracy znajduje odzwierciedlenie w jej jakości, wybraliśmy nowoczesny budynek West Gate, a także wyposażyliśmy nasze biura w najnowocześniejsze sprzęty biurowe, wysokiej klasy krzesła i elektronicznie regulowane biurka. Co więcej, stworzyliśmy dźwiękochłonne phone roomy do video i telekonferencji” – mówi Marcin Wolniak, Public Relations Specialist NOKIA.