Wrocławski West Link już otwarty - Echo Investment

English

Informacje dla mediów

28-06-2018 14:51

Wrocławski West Link już otwarty

Echo Investment zakończyło prace na budowie biurowca West Link we Wrocławiu i przekazało go nowemu właścicielowi - firmie Globalworth Poland. Z tej okazji inwestor i deweloper odsłonili koniczynę - rzeźbę Oskara Zięty.

West Link powstał przy ul. Na Ostatnim Groszu, ma ponad 14 000 mkw. powierzchni, na którą swoje siedziby wkrótce przeniosą firmy Nokia i Hilti. Przed budynkiem już teraz podziwiać można rzeźbę autorstwa Oskara Zięty, cenionego artysty, projektanta i architekta. Ponad sześciometrowe dzieło, które wykonano charakterystyczną dla tego artysty technologią FiDU, nawiązuje kształtem do kończyny. Nad jej powstaniem czuwało 26 osób. Projekt powstawał osiem miesięcy i zużyto na niego 1500 kg weneckiej stali i 108 metrów linii spawu.

- Biurowce projektujemy nie tylko z myślą o miejscach pracy, ale również jako elementy dobrze zaplanowanej przestrzeni miejskiej. Sposób aranżacji i otoczenie nowoczesnych biurowców mają stymulować kreatywność i sprzyjać nawiązywaniu wzajemnych relacji. Dlatego coraz częściej podejmujemy współpracę z artystami, społecznikami czy lokalnymi organizacjami, którzy pomagają nam atrakcyjnie wyeksponować najciekawsze cechy i funkcje budynku oraz jego otoczenia. West Link to nasz kolejny biurowy sukces we Wrocławiu. Jesteśmy dumni z tego, że udało się tu stworzyć niezwykłą rzeźbę Oskara Zięty, niezwykle utalentowanego artysty i architekta - mówi Rafał Mazurczak, członek zarządu Echo Investment.

Oskar Zięta to jeden z najbardziej znanych i rozpoznawanych na świecie polskich projektantów. Laureat licznych nagród. Jego prace znajdują się w kolekcjach m.in. Badisches Landmuseum w Karlsruhe, Museum für Gestaltung w Zurychu, Pinakotece w Monachium oraz Centrum Pompidou w Paryżu. Prowadzi biuro projektowe Zieta Prozessdesign.

- Mam nadzieję, że to jest początek szerszej współpracy, bowiem warto inwestować w przestrzeń wokół budynków biurowych. Wydaje mi się, że Wrocław staje się miastem otwartym na takie aktywności, co z pewnością wpłynie na jeszcze lepsze postrzeganie miasta – powiedział Oskar Zięta.

West Link oferuje ponad 14 000 mkw. powierzchni biurowej i 200 mkw. usługowej i jest w całości wynajęty przez Nokię i Hilti. W biurowcu powstanie też dwujęzyczne przedszkole z oddziałem żłobkowym oraz kantyna. Inwestycja w maju tego roku trafiła do portfela spółki Globalworth Poland. Budynek ozdobiony rzeźbą Oskara Zięty na stałe wpisze się w krajobraz tej części Wrocławia. 

- W imieniu Globalworth Poland dziękuję naszemu partnerowi, Echo Investment, za kolejną wspólną, udaną realizację. Cieszymy się, że kolejny budynek zrealizowany przez Echo trafia do naszego portfela. Świetnie się czujemy we Wrocławiu i chcemy dalej rozwijać nasz biznes w tym mieście – mówił Piotr Zatorski z Globalworth Poland.

- Bardzo się cieszymy, że takie inwestycje jak West Link powstają w naszym mieście. Trzeba podkreślić, że dzięki takim realizacjom Wrocław jest postrzegany na świecie jako miasto przyjazne inwestorom. Z tego tytułu zdobywamy nagrody, przyciągamy nowe firmy z Polski i zza granicy – powiedziała Karolina Grzyb, dyrektor centrum wsparcia biznesu z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.