Zaprószenie ognia na budowie Q22 - Echo Investment

English

Informacje dla mediów

26-02-2016 14:41

Zaprószenie ognia na budowie Q22

26 lutego br. na budowie biurowca Q22 doszło do zaprószenia ognia i niegroźnego pożaru. Z uwagi na duże zadymienie, podjęto decyzję o wyprowadzeniu kilkuset pracowników poza teren obiektu.

„Podczas robót dekarskich związanych z izolacją stropu nad garażem, jeden z pracowników  zaprószył ogień. Doszło do pożaru styropianu składowanego na jednym z pięter wieżowca. Duże zadymienie doprowadziło to konieczności wyprowadzenia pracowników z budowy. Kilka osób musiało skorzystać z konsultacji lekarskiej. Sytuację udało się szybko opanować. Uszkodzonych jest kilka paneli elewacyjnych, zostaną one wymienione.” – mówi Artur Rakoczy, dyrektor budowy Q22.
 
Q22 to 155 metrowy, nowoczesny budynek biurowy powstający w biznesowym centrum Warszawy, przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II oraz ul. Grzybowskiej, oferujący ponad 50 000 mkw. powierzchni biurowej na wynajem. Jego nowoczesna, świetlista bryła została zaprojektowana przez architektów z pracowni Kuryłowicz & Associates. Jak przystało na prestiżową inwestycję w świetnej lokalizacji, w Q22 powstanie ogromne, reprezentacyjne przeszklone lobby. Piętro 14 przeznaczone zostało pod funkcje specjalne, takie jak m. in. centrum konferencyjne oraz klub fitness, część restauracyjna zlokalizowana będzie natomiast na piętrze 1.

W pięciokondygnacyjnym parkingu podziemnym użytkownicy Q22 będą mogli korzystać z 348 miejsc. Do dyspozycji będą też miejsca postojowe dla rowerów, szatnie i prysznice dla rowerzystów. Q22 otrzymał certyfikat ekologiczny BREEAM Interim Excellent, z jednym z najwyższych w tej kategorii wyników w Polsce (niemal 80%). Inwestorem i deweloperem budynku jest Echo Investment.

www.q22.com.pl